Aero Minor II 1946 - 1951
Toggle Content
User Info

Welcome Anonymous

Nickname
Password

Membership:
Latest: Jarek
New Today: 0
New Yesterday: 0
Overall: 167

People Online:
Members: 0
Visitors: 25
Bots: 0
Staff: 0
Staff Online:

No staff members are online!

Toggle Content
KNIHA

První souhrnná publikace o Aero Minor II.
615 Kč + poštovné 85 Kč
278 stran A4 - Náhled
OBJEDNÁVKA

Toggle Content
Nesháníte?

Community Forums › Technika › Elektropříslušenství › Elektrika pro LED

Elektrika pro LED
Vše co souvisí s 6V nebo i 12V na Minoru.
Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page     Forum Index ›  Elektropříslušenství

View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Thu Dec 13, 2018 6:13 pm
Post subject: Elektrika pro LED

Protože se teď věnuju roky zanedbávaným motorkám, tak minor u Čezety odpočívá a ani na motorové zkoušky nedošlo. Ale posun tam vidím, konečně jsem Čezetu dokopal jít k čalouníkovi. Už je ve výrobě střechovice a čalounění auta. Sedačky si ještě počkají. Jsem zvědavej jak veliká darda to bude... no ale známe řemeslníky.. v srpnu.. "stavte se kluci v listopadu".. v listopadu... "kluci, ale nebude to dřív jak v lednu". Tak uvidíme, protože dokud není čalounění auta, tak není ani zasklení... na elektriku se už těším, ale musím ještě vyvinout regulaci dobíjení s proudovou ochranou. Ale nějaký ideový návrhy mám v šuplíku z minula a tak uvidím jak dopadnou zkoušky, protože si nechci vyrábět testovací stolici, spoléhám na testy přímo na minoru. Ještě řeším jestli nechat zapojení buzení dynama původní ala warťas, nebo to uvnitř předrátuju ala PAL. Mám za to že ala PAL vychází měné přívodních drátů do rega a pak by se to mohlo tak nějak vejít do původní krabičky rega... ale jak říká, uvidíme Smile
Back to top
View user's profile Photo Gallery
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Thu Dec 13, 2018 6:56 pm
Post subject: Re: Zapalování

Chong wrote:
... Ještě řeším jestli nechat zapojení buzení dynama původní ala warťas, nebo to uvnitř předrátuju ala PAL. Mám za to že ala PAL vychází měné přívodních drátů do rega a pak by se to mohlo tak nějak vejít do původní krabičky rega... ale jak říká, uvidíme Smile
OOPS! Já mám origo waranský dynamo i příslušný regler. Nějakej problém?

Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Thu Dec 13, 2018 10:18 pm
Post subject: Re: Zapalování

origo regler je klasický relátkový. Nevím jestli jedno, nebo dvoustupňový. Rozhodně spínáním relátek dochází k zákmitům a jehlám v rozvodu auta. potíž je v tom že tohle určitě nebude milovat elektronika LED náhrad světel a zbytečně to namáhá i samotné CDI zapalování. Tedy podmínkou pro provozování mojich výmyslů i jiné pokročilé techniky je, že dynamo musím osadit buď lineární, nebo pulsně šířkovou regulací... tím se zbavím rizikových zákmitů v síti, což by se mělo pozitivně projevit na životnosti polovodičů Smile
Back to top
View user's profile Photo Gallery
Martin
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Mon Dec 17, 2018 6:48 pm
Post subject: Re: Elektrika pro LED

postřeh z praxe - mám "Chongovy blinkry a zadní světla" na autě, zbytek elektroinstalace bez úprav původní 6V a funguje to excelentně už cca. 5 let., zákmity - nezákmity Very Happy

Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Wed Dec 19, 2018 6:59 am
Post subject: Re: Elektrika pro LED

Jen na margo LEDkové technologie připomenu jednu historickou větvu na toto téma.
www.minory.cz/index.ph...ed%2A#5057 Je dobré si ji přečíst i s vloženými odkazy na Chongovy články.
Ono je dobré se pro nováčky vrátit i ke kořenům, tj. jak vůbec ta světla vzadu vypadají
minory.cz/index.php?na...mp;start=0

Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page    Forum Index ›  Elektropříslušenství
Page 1 of 1
All times are GMT + 1 Hour

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum

Stránky o automobilu Aero Minor II. Výroba: LETOV a MOTORLET (Walter) - závody Jinonice a Letňany, Československo, 1946 - 1951 ©2002-2012 Luboš Balcar, Pavel Krbec, Vladimír Nešpor a všichni aktivní uživatelé stránek. Použití jakýchkoliv autorských materiálů, tj. textů i obrázků z tohoto webu je možné pouze se souhlasem a uvedením zdroje - www.minory.cz

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy