Přípravky
Go to page 1, 2  Next  :| |:
-> Z dílen

#1: Přípravky Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Tue Dec 04, 2012 11:01 pm
    ----
Při inventuře v Sršním hnízdě jsem objevil i tyto 3 přípravky.
Skoro odepsaný přípravek na pístní čepy je jasný, na co je ten válec s vnitřním závitem netuším, ale to na kola se mi to zdá být docela potřebné...takže, kdo by měl tušení (wocogo) neb potřebu, taxe ozvěte..

#2: Re: Přípravky Author: minorek PostPosted: Wed Dec 05, 2012 11:58 pm
    ----
Jakej ten poslední přípravek má asi tak rozměry... Question Myslím alespoň průměr toho spodního závitu - vnitřního i vnějšího....
To by třeba pomohlo blíže určit možnost použití.Takhle mne zatím nic nenapadá...

#3: Re: Přípravky Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Thu Dec 06, 2012 12:10 am
    ----
Pokud jsme u toho stahováku na kola vlastním dva kusy obdobné modelu ze servisní příručky. Bude-li zájem je samozřejmě k zapůjčení.

#4: Re: Přípravky Author: minorek PostPosted: Thu Dec 06, 2012 12:32 am
    ----
To je od tebe šlechetné...
Před dvěma lety jsem ještě ani nevěděl, jak takový stahovák má vlastně vypadat. Chvíli jsem přemýšlel a vymyslel si vlastní...
Nic složitého...
Sice má trochu hrubší stoupání zavitové tyče, ale povolil jsem stím i úplně přirezlý bubny a vydržel to...
Budu ho muset asi ještě drobek ořezat, aby se mi pak vešel do kufru a mohl ho vozit sebou..

#5: Re: Přípravky Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Dec 06, 2012 8:32 am
    ----
Co se týče konstrukce přípravků, těžko se najde konkurence Razz

Jinak rozměry tý závitový habše se dají změřit později.
Přikládám porovnávací snímek z činné strany pro odhad.

Odměřil jsem to poměrově a vnitřní závit je tak 60-62 a vnější 80-82 - oba jemné.

#6: Re: Přípravky Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Thu Dec 06, 2012 8:23 pm
    ----
TAk tady je ten můj stahovák

#7: Re: Přípravky Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Thu Dec 06, 2012 8:41 pm
    ----
foto 2

#8: Re: Přípravky Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Fri Dec 07, 2012 8:23 am
    ----
Mám nwjhezčí Smile

#9: Re: Přípravky Author: minorek PostPosted: Fri Dec 07, 2012 12:14 pm
    ----
Jako pavouk rozhodně.... Laughing ,ale při stahování zarezlého bubnu si myslím,že to bude krapek pružit....

#10: Re: Přípravky Author: minorek PostPosted: Mon Jan 07, 2013 8:24 am
    ----
Rancher wrote:
Při inventuře v Sršním hnízdě jsem objevil i tyto 3 přípravky.
Skoro odepsaný přípravek na pístní čepy je jasný, na co je ten válec s vnitřním závitem netuším, ale to na kola se mi to zdá být docela potřebné...takže, kdo by měl tušení (wocogo) neb potřebu, taxe ozvěte..

Trochu jsem přemýšlel, na co by se nechal na Minoru použít onen záhadný třetí stahovák...Vždyť moc možností přece není, kde by se mohl použít...

Chvíli jsem si dokonce myslel, že to nebude ani na Minora, ale...

Question Pak mě napadlo jedno možné využití odpovídající konstrukci přípravku...
Jedná se patrně o přípravek na stahování ložiska z ramene kliky u setrvačníku.
Nemohu to tvrdit úplně jistě, neboť rozměry byly poskytnuty pouze informativní...

Jen mě trochu zaráží, že to doposud nikoho nenapadlo... Rolling Eyes

#11: Re: Přípravky Author: JožkaLocation: Svitavy PostPosted: Wed Feb 24, 2016 9:52 pm
    ----
Stahovák č.3 je přípravek na vytlačování pístních čepů. Tímto stahovákem se vytlačí pístní čep, aniž se poškodí píst.

#12: Re: Přípravky Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Feb 25, 2016 6:27 am
    ----
Jj. Už se o to zasloužil, aby ho vytlačil.

#13: Re: Přípravky Author: mesersmitLocation: Brno PostPosted: Sat Sep 17, 2016 6:40 pm
    ----
Čím stáhnout různé čepy z přední nápravy? stačí obyčejný dvou až tří ramenný stahovák?

#14: Re: Přípravky Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Sun Sep 18, 2016 6:29 am
    ----
mesersmit wrote:
Čím stáhnout různé čepy z přední nápravy? stačí obyčejný dvou až tří ramenný stahovák?
Stačí. Někdy to jde jen povolit a ťuknout přes měděnou tyč ale někdy to nejde ani stahovákem chce to trpělivost.

#15: Re: Přípravky Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Fri Sep 15, 2017 7:20 am
    ----
JaraII wrote:
mesersmit wrote:
Stačí. Někdy to jde jen povolit a ťuknout přes měděnou tyč ale někdy to nejde ani stahovákem chce to trpělivost.

mám aktuální výbornou zkušenost se "stahovákem kulových čepů 275 mm YT-0614 YATO" , vyjde asi na tři stovky a funguje excelentně. můžu doporučit, případně půjčit ...

-> Z dílen

All times are GMT + 1 Hour

Go to page 1, 2  Next  :| |:
Page 1 of 2