Tlumiče
Go to page Previous  1, 2  :| |:
-> Podvozek

#16: Re: Tlumiče Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Mon Mar 13, 2017 7:15 pm
    ----
Tak jsem našel ten rozebraný tlumič.
Je to jen vyskládaný na desku až bude chvilka tak to poskládám jak to jde po sobě. Wink

#17: Re: Tlumiče Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Mar 13, 2017 10:26 pm
    ----
no dobrýýýý!

#18: Re: Tlumiče Author: TondaLocation: Zlín PostPosted: Wed Nov 07, 2018 2:37 pm
    ----
Ahojte,

poradil by mi někdo alternativu předních tlumičů? co jsem rozdělal svoje tak jsou komplet zrezivělé a neopravitelné (neopravitelné=nechce se mi s tím měsíc hrát). Nebo pokud by měl někdo v rezervě funkční originál tak rád odkoupím.
Děkuji.

#19: Re: Tlumiče Author: mesersmitLocation: Brno PostPosted: Sat Jan 19, 2019 10:06 am
    ----
Hledám někoho kdo mi zkontroluje popřípadě zrepasuje pákové i obyčejné tlumiče.

#20: Re: Tlumiče Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Tue Jan 22, 2019 8:44 am
    ----
mesersmit wrote:
Hledám někoho kdo mi zkontroluje popřípadě zrepasuje pákové i obyčejné tlumiče.
Tak jsem si říkal, že se podívám a nenašel jsem nic.

Minor klub ve svých listech praví:
Code::
Tlumiče se, pokud nejsou poškozené, nedoplňují olejem. Nahradit je z jiného vozu nelze bez úpravy, 'nesouhlasí délka, neb jejich uchycení. Úprava by byla snad možná z vozu MB 1000, ovšem úprava vyžaduje odborný zásah. 
Celej problém, nepíšu nic nového, je v tom, že nikde není k nalezení výběr tlumičů podle parametrů.
My samozřejmě známe jen délku a ta je 230/325 a typ OKO-OKO. Ostatní parametry lze maximálně empiricky stanovit podle hmotnosti případného dárce (auta).

Přitom dnešní auta OKO-OKO, podle mého mínění, prostě nemají, takže to musí být nějaké youngtimery... ale i např. Spartak má vzadu -TRN-OKO stejně jako 1000MB a třeba Wartas 311... To je asi ta úprava podle Minor klubu, že by se z trnu udělalo oko-
Takže lze případně použít konstrukční a docela blbovzdorné řešení podle jednoho obrázku, který si zaarchivoval Minorek.

Jinými slovy, je potřeba zjistit délky embéčkového, nebo jiného tlumiče a to oko je vcelku jednoduchý výrobek.

Co se týče repase u profesionálů, tak mne naprosto dostaly cenové kalkulace repasí Idea zadních motorkových tlumičů.

Vzhledem k tomu, že jsou tlumiče vcelku jednoduché, o repasi se pokusit, není od věci.

#21: Re: Tlumiče Author: minorpetrLocation: Vilémov u Šluknova PostPosted: Wed Jan 23, 2019 6:07 pm
    ----
Všechny Vás moc zdravím a musím se zapojit do debaty jelikož o jedné náhradě za přední tlumič bych věděl.Nemám to odzkoušené ale na 99,9% souhlasí rozměry i konstrukce se zadním tlumičem na Peugeot 205.
www.autodily-pema.cz/a...B100%5D=HA
Tak to může někdo vyzkoušet myslím že to nebude mít velký vliv že je na zadní nápravu. Very Happy

#22: Re: Tlumiče Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Jan 24, 2019 8:00 am
    ----
Zajímavá shoda rozměrů i uchycení! Super!
Protože tomu zas tak nerozumím, nevím, jestli je tento plynový tlumič taky jednočinný. Tj. dolu pustí a pohybu nahoru se 'brání'.

#23: Re: Tlumiče Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Wed Feb 06, 2019 6:14 pm
    ----
Vzhledem k tomu, že tyhle tlumiče se dělaj i čistě olejové verzi KYB (třeba zde: www.motora.cz/kyb/4432...gJesPD_BwE ) a navíc již byly odzkoušeny ve voze kolegy Miravanhostin www.minory.cz/index.ph...in&id=772, lze je považovat za schválené a odzkoušené .:)

#24: Re: Tlumiče Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Tue Apr 09, 2019 8:45 pm
    ----
tak jsem se dneska rozhodl vyzkoušet ty alternativní tlumiče. Výsledek na přiložené fotce - oba ve stlačeném stavu. Aneb je to černý, je v tom olej a má to dvě oka. To je bohužel to jediný společný Sad

#25: Re: Tlumiče Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Tue Apr 09, 2019 9:34 pm
    ----
To mě mrzí, Mirek mi tvrdil, že použil tlumiče právě z tohodle auta. Tudíž se za potvrzení tohoto bludu omlouvám.

#26: Re: Tlumiče Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Wed Apr 10, 2019 7:08 am
    ----
v pohodě, byl jsem je vyzvednout osobně a rovnou jsem je vrátil, takže zkušenost za 0 Kč Smile Docela by mě zajímalo, jak to Mirek vyřešil, protože náhrada 1:1 to opravdu nebude. Zatím teda nezbývá, než opečovávat - a občasně dolívat Cool původní staré tlumiče.

#27: Re: Tlumiče Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Apr 11, 2019 6:25 am
    ----
Martin wrote:
v pohodě, byl jsem je vyzvednout osobně a rovnou jsem je vrátil, takže zkušenost za 0 Kč Smile Docela by mě zajímalo, jak to Mirek vyřešil, protože náhrada 1:1 to opravdu nebude. Zatím teda nezbývá, než opečovávat - a občasně dolívat Cool původní staré tlumiče.
Pochopil jsem, žes byl v prodejně s původním tlumičem.
To jako chceš říct, že kdž nepasoval ten, že z těch dalších neměli jinej, kratší?.
Mají jich na stránkách...
Stejně je to bordel, sehnat k tlumiči jeho délku, je skoro nemožné Evil or Very Mad

#28: Re: Tlumiče Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Thu Apr 11, 2019 7:07 am
    ----
na stánkách jo, ale skladem na prodejně jen to, co si objednáš Wink Bohužel, musíme hledat dál ...

#29: Re: Tlumiče Author: mesersmitLocation: Brno PostPosted: Thu Apr 18, 2019 11:44 am
    ----
Co tlumiče z Fordu Cortina www.sbazar.cz/pavel.no...e-perovani nebo Fordu Taunus? autodily.mjauto.cz/for...05707.html

-> Podvozek

All times are GMT + 1 Hour

Go to page Previous  1, 2  :| |:
Page 2 of 2