Tlumiče
Jdi na stránku 1, 2  Další  :| |:
-> Podvozek

#1: Tlumiče Autor: Dvoutakt OdeslatZaslal: Út Bře 13, 2012 12:06 pm
    ----
Řešil již někdo repasi tlumičů popř. výměnu teleskopických za vhodnou náhradu?

#2: Re: Tlumiče Autor: Chong OdeslatZaslal: Út Bře 13, 2012 6:07 pm
    ----
S tím se obrať na čezetu, už jsme se bavili o tom že by rád nechal nějaké tlumiče dělat poskládáním standardních komponentů tlumičů co dělá jedna zbrojovka ve středních čechách.. jméno mě vypadlo. Nechal si tak např. v minulosti poskládat tlumič do prasete.

#3: Re: Tlumiče Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: Út Bře 13, 2012 7:15 pm
    ----
No mezi náma děvčatama, jaké je délka tech tlumičů?
Já jsem to na první pohled viděl na Warburg 311 ...sem tak laicky uvažoval

#4: Re: Tlumiče Autor: MartinBydliště: Brno - venkov OdeslatZaslal: Pá Pro 07, 2012 7:46 pm
    ----
najde se někdo ochotný, kdo by oměřil origo přední tlumiče?Potřeboval bych vědět průměr uchycovacího oka, průměr válce tlumiče a délku stlačeno/roztaženo.Mám obavu že moje jsou z něčeho jiného..jsou sice dost podobné, ale dnes mě dorazily gumy ok od pana Jansy a nesedí tam - jsou podstatně menší. Zlý nebo uplně šílený

#5: Re: Tlumiče Autor: minorek OdeslatZaslal: Pá Pro 07, 2012 7:52 pm
    ----
Estli vono to nebude tím, že to jsou gumy do zadních pákových tlumičů...Ty jsou rozhodně menší...

#6: Re: Tlumiče Autor: minorek OdeslatZaslal: Pá Pro 07, 2012 8:04 pm
    ----
Abych jen blbě nežvanil...Tak průměr ok předních teleskopů je v drtivé většině 25mm (ale naměřil jsem i 24.5 a taky 26 podle šišatosti). Šířka oka je 20mm.
Zadní pákový tlumič má na rameni průměr díry 22mm (teda + -).

Celkovou délku tlumiče nejsem teď schopen změřit, snad zítra... Doma mám jen rozebrané teleskopy, které jsem od léta nebyl schopen dát ještě dohromady... Rozpačitý

#7: Re: Tlumiče Autor: MartinBydliště: Brno - venkov OdeslatZaslal: Pá Pro 07, 2012 10:38 pm
    ----
máš recht! když jsem se bavil s panem Jansou, tak mě říkal že ty přední/zadní jsou (asi) rozměrově stejné...a nejsou Zmaten dají se ty 25mm někde sehnat? nebo jak to řešíte?

#8: Re: Tlumiče Autor: minorek OdeslatZaslal: So Pro 08, 2012 7:23 pm
    ----
Martin :
najde se někdo ochotný, kdo by oměřil origo přední tlumiče?Potřeboval bych vědět průměr uchycovacího oka, průměr válce tlumiče a délku stlačeno/roztaženo.Mám obavu že moje jsou z něčeho jiného..jsou sice dost podobné, ale dnes mě dorazily gumy ok od pana Jansy a nesedí tam - jsou podstatně menší. Zlý nebo uplně šílený

Tak délka tlumiče stalčeného je 23cm a vysunutého na max asi 32,5 cm.
Měřeno na vydemontovaném tlumiči a je to od středu spodního oka po střed vrchního.
Vnější průměr válce jsem naměřil 40 mm (+ - ). Jen připomínám, že je to průměr válce a ne krycího tubusu.

Snad jsem to nepopletl, neměl jsem čím si to poznamenat, tak jsem si to musel zapamatovat, než jsem se dostal po nějaké době domů k počítači Mrk .

Obaly se dělaly snad vždycky stejné. Pokud vím ,tak se vyráběly na Minoru jen dva druhy předních tlumičů . Starší provedení a pak novější. Lišily se jen průměrem vnitřního pracovního válce a jinak uspořádaným mechanismem, přes který se propouští olej. Viz dílenská příručka.

#9: Re: Tlumiče Autor: MartinBydliště: Brno - venkov OdeslatZaslal: So Pro 08, 2012 10:32 pm
    ----
minorku DÍKY! rozměry sedí, takže to vypadá, že jsem sehnal správné tlumiče. akorát mě chybí ty gumy do ok, tak snad je někde splaším...
pro zajímavost fotka toho, co tam nabastlil minulý majitel......

#10: Re: Tlumiče Autor: RadekBydliště: Holice OdeslatZaslal: St Pro 12, 2012 7:32 pm
    ----
Gumy oka co dělá p.Jansa jsou na zadní nápravu,do předních tlumičů jsou jiné.Také je ted sháním.

#11: Re: Tlumiče Autor: minorek OdeslatZaslal: St Pro 12, 2012 7:52 pm
    ----
Otazník Věděl bych o jedné alternativě , můžu objednat, ale poštovné vyjde na 150Kč.
Takže když se najde víc lidí a pošta se rozpočítá poměrným dílem, tak to nebude tak strašný...
Samotná guma nebude dražší než 20,- 25 Kč.

#12: Re: Tlumiče Autor: mesersmitBydliště: Brno OdeslatZaslal: Pá Kvě 06, 2016 1:33 pm
    ----
Dobrý den poptávám teleskopické tlumiče na Minora dva kusy.

#13: Re: Tlumiče Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: Út Bře 07, 2017 2:17 pm
    ----
Pánové, nezabýval se někdo z Vás bohulibou činností repase předních tlumičů s pořizováním fotodokumentace dílů?
Uvítal bych fotografii(ie) takového rozdělaného kousku. Dík.

#14: Re: Tlumiče Autor: JaraIIBydliště: Brno-Husovice OdeslatZaslal: Út Bře 07, 2017 3:51 pm
    ----
Kouknu doma jeden mám v rozebraném stavu.
Když tak pořídím nějaké to amatérské foto z mobilu a pošlu.

#15: Re: Tlumiče Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: St Bře 08, 2017 7:43 am
    ----
... provedena návštěva u Jarka, pořízena jedna daguerrotypie, nafoceny cca dva kinofilmy, za což provádím poděkování, stejně jako za kafe a příjemný (jako obvykle) pokec.Objeveny záhady Jarkova Minora.

Tlumič však nebyl v garáži zachycen ve stavu kompletním, takže moje poptávka trvá.

Jde o informace, které by se zde měly jako poučné a vzdělávací později objevit. Takže to nenechte jen na mně. Jsou to i Vaše stránky. Posměch
Dík.

-> Podvozek

Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Jdi na stránku 1, 2  Další  :| |:
Strana 1 z 2