Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce
Go to page 1, 2  Next  :| |:
-> Podvozek

#1: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RadekLocation: Holice PostPosted: Mon Apr 09, 2012 6:59 pm
    ----
Prosím o pomoc. Sháním kde sehnat kompletní lanka ruční brzdy a spojky.(mám poškozené jak lanko ,tak i bowden). Dále prachovku tahového brzdového válce. Máte někdo,prosím v tomto zkušenost ? nebo znáte firmu kde to udělají ? Děkuji.
Můžu ,ale poradit,že do válečků(prasátek) kol se hodí gumičky průměr 25,5 mm a manžety a to ze Škody Octavky nebo 1203,které se dají i běžně sehnat. Také jsem objednával brzdové hadičky a odvzdušnovací šrouby,hodí se z Tatry 805.Hadičky jsou asi o 40 mm delší,ale to by nemělo vadit.

#2: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Chong PostPosted: Tue Apr 10, 2012 3:35 pm
    ----
Těsnící manžeta na pístu tahového brzdového válce je běžná ( www.rubena.cz/default....TYPTREE=1) a koupil jsem jí v Rubeně, hlavní manžeta těsnící hřídel je manžeta typu U. Rozměry ani jednoho z hlavy nevím a nechce se mi to hledat, každopádně U manžeta je dost historický typ hydraulického těsnění a tak se obtížně shání, já byl však před 5ti lety úspěšný v Temac Zvěřínek. Pamatuju si že stála něco kolem stovky. Lanka koupíš v kdejakém železářství, potíž není ani tak s lankama,jako s kovanými minizávěsy (oky) na koncích. V bubnu není moc místa a tak nejlepší řešení alespoň na bubnové straně je použít původní a nic nevymýšlet, už kvůli spolehlivosti (dalo by se něco i vyfrézovat a nebo i na koleně vyrobit, ale moc bych nevěřit že se to neroztrhne). Vyřešil jsem to tak, že jsem vzal původní oka, odřízl z nich lanka a odvrtal. Do nové díry jsem nechal zalisovat lanka nová.

#3: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Chong PostPosted: Tue Apr 10, 2012 3:41 pm
    ----
Ještě doplním tu "U" Manžetu... www.temac.cz/produkt.aspx?pid=59 vedený jako profil č. 7 na uvedené stránce.

#4: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Lubos PostPosted: Sun Apr 15, 2012 8:05 pm
    ----
Ty brzdové hadičky se dají sehnat kde?

#5: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Chong PostPosted: Mon Apr 16, 2012 8:01 am
    ----
Brzdové hadice jsem sehnal zánovní a majitel tvrdil že jsou na felicii. Zdrojem mi byla burza v Chotusicích. V nejhorším se to dá řešit redukcemi a použitím jakékoli dostupné hadice.

#6: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Apr 16, 2012 8:34 am
    ----
Pokud to jsou hadice pasující na Felicii, tak jich je na trhu hromada. Tuhle rozměrovou řadu používala např. i Avia... v prodejnách se daj nové sehnat.

#7: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RadekLocation: Holice PostPosted: Mon Apr 16, 2012 6:16 pm
    ----
Hadičky jsem objednával: Garance-slavičín Jsou to na Tatru 805 závity vnitřní a vnější M 12x1 delka 460 mm. z Avie jsou moc dlouhé a co jsem zkoušel z Octavky,tak mě to nepasovalo.

#8: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RadekLocation: Holice PostPosted: Sun May 20, 2012 6:32 am
    ----
Chong wrote:
Ještě doplním tu "U" Manžetu... www.temac.cz/produkt.aspx?pid=59 vedený jako profil č. 7 na uvedené stránce.
Manžety tažného brzdového válce z Temac už mám. Je to manžeta 7/B 28x12x10,5 cena 134 Kč. bez DPH. Při montáží je potřeba dát pozor ! Manžety jsou asi o dva milimetry širší,než
původní a stane se,že spodní manžeta zakryje dírky hřídelky,které pouští brzd.kapalinu do válce.Pokud se Vám to stane,jako v mém případě a pak se
divíte proč to nefunguje,tak stačí vyvrtat dírky o kousek dál mimo manžetu.

#9: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Fri May 03, 2013 12:19 pm
    ----
Stejně se zeptám a požádám o polopatistickou odpověď.

Na Minora se potřebuje jaká délka brzdovy hadice? 460 (z 805ky) je moc, kolik je tedy potřeba nejméně?

...jasný, že si to můžu jet změřit, ale esi už někdo neexperimentoval.

______
Já totiž nevím, kolik ty zadní hadice na Spartaka měřej Embarassed , ale zdá se mi to o dost míň než 420 mm ...

#10: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: zaslapanyminorLocation: Nový Knín PostPosted: Fri May 03, 2013 8:52 pm
    ----
Tady na webu, na fotkách z Jinonic - nahoře uprostřed je fotka s detailem předního náboje s poloosou a brzdovou hadicí která v narovnaném stavu lícuje s koncem poloosy. A to je 420mm (v seznamu ND jsou sice uvedeny přesné rozměry jednotlivých trubiček, ale délka hadice ne - jenom to že jsou všechny 4 stejné). Délka hadice dochované na autě nemusí souhlasit, kdoví kolikrát to kdo měnil...

#11: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: minorek PostPosted: Sat May 04, 2013 10:19 pm
    ----
zaslapanyminor wrote:
Tady na webu, na fotkách z Jinonic - nahoře uprostřed je fotka s detailem předního náboje s poloosou a brzdovou hadicí která v narovnaném stavu lícuje s koncem poloosy. A to je 420mm (v seznamu ND jsou sice uvedeny přesné rozměry jednotlivých trubiček, ale délka hadice ne - jenom to že jsou všechny 4 stejné). Délka hadice dochované na autě nemusí souhlasit, kdoví kolikrát to kdo měnil...

Výbornej postřeh, velikostně by to odpovídalo... Koukám, že máš Minory zmáknutý...
Mě se na té dobové fotce moc líbí ta manžeta kloubu, kde je v gumě odlité logo JAWA. Prostě nádhera...

#12: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Chong PostPosted: Sun Dec 01, 2013 10:29 am
    ----
Nazdar chlapci... děláme s čezetou na podvozku minora a jak se říká splakal jsem nad výdělkem.. neznaje vlastnostu U manžety ze Zvěřínku, nějak se nepopasovala s červenou brzdovkou a nyní teče jak Dunaj... Před nějakým časem tu někdo nabízel U manžetu tahového hlavního brzdového válce pro červenou brzdovku. Nemůžu to tu najít... Byl bych vděčný za kontakt na zdroj případně odprodej U manžety. Díky Chong

#13: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Sun Dec 01, 2013 3:22 pm
    ----
Obávám se, že jediným zdrojem je minorek, kterej si je dal pro červenou kapalinu vytočit u nějakého odborníka na Háčko.

... tedy Hydrauliku. Razz

Ad červená:"Kdo to říkal? Já jsem to říkal!" Very Happy

#14: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: Chong PostPosted: Sun Dec 01, 2013 4:06 pm
    ----
No tak si říkám že jsem ho neměl dráždit Very Happy

#15: Re: Lanka ruční brzdy,spojky a gumičky hl.brzd.válce Author: minorek PostPosted: Sun Dec 01, 2013 9:44 pm
    ----
Gumičky došly...lák vylejt... Laughing

Když jsem tehdy zadával výrobu gumiček, kontaktoval jsem telefonicky celé jádro. Kdo chtěl, ten si objednal.
Vznikla navíc pouze jedna sada a ta je už pryč.Mám tady navíc už jen do žluté kapaliny.
S tebou jsem Chongu nepočítal, protože jsi gumičky měl již vyřešené.
V případě dotazů mne kontaktuj SZ.

-> Podvozek

All times are GMT + 1 Hour

Go to page 1, 2  Next  :| |:
Page 1 of 2