Hračka
-> H&N-Drobnosti

#1: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Apr 23, 2012 8:26 pm
    ----
Kamarád sběratel a veteránista shání informaci, fotku nebo cokoliv o hračce - Aero Minor, která se v padesátých letech prodávala spolu s bakelitovými Tatraplánem, Tudorem a Sedanem.
Hračka je údajně okolo 15 cm veliká (bez záruky) nejde tedy o ty malé bakeliťáky.

#2: Re: Hračka Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Mon Apr 23, 2012 8:54 pm
    ----
myslíš toto? (autíčko druhé zleva ve spodní řadě a krabička vpravo nahoře - Bohemia Aero Minor 1949)

#3: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Apr 23, 2012 8:58 pm
    ----
No to určitě nebude ono, i když ...
Tamto má být Směr nebo Igra (asi) a hlavně tedy domácí a dobové, a snad jen v přírodním bakelitu jen bílé konturky na masce atp. ...povídali.

Tohle je ale moc hezký!
Je zajímací, že to má ta krytá zadní kola! Shocked

A navíc je to DVOUBAREVKA! Surprised

#4: Re: Hračka Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Mon Apr 23, 2012 9:18 pm
    ----
tento pochází tuším z Belgie nebo Nizozemí a byl k mání před několika lety na ebay. Údajně taky dobová záležitost ... dvoubarevka, takže to, že jsem ho nezískal mě mrzí dvojnásob Crying or Very sad Wink
Jinak krytá zadní kola jsem na Minoru viděl i na vlastní oči. jeden takový jezdí v OC. až budu mluvit s majitelem, zjistím k tomu víc info ...

#5: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Apr 23, 2012 9:30 pm
    ----
No i tady už je jeden takovej kolokrytej:
minory.cz/index.php?na...13&pid=326 Smile

#6: Re: Hračka Author: Chong PostPosted: Tue Apr 24, 2012 9:13 am
    ----
Tady je taky jeden kolokrytovej... nějaké zahraniční zastoupení prodejce československých automobilů.

#7: Re: Hračka Author: Dvoutakt PostPosted: Tue Apr 24, 2012 7:12 pm
    ----
To je závodní Minor Leopolda Lancmana. Na některých úsecích závodu byly kola zakryté a jindy zase ne.

#8: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Wed Apr 25, 2012 10:23 pm
    ----
Pánové, a co ta hračka? Wink

#9: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Mon Apr 30, 2012 7:49 am
    ----
Já hledal něco uplně jiného a won tam další bakeliťák.
Zde je adresa německého článku v překladači. Germanofilové si určitě najdou i originál.
translate.google.cz/tr...mp;act=url

...a tam je i obrázek: ... ale v článku se píše o výrobci HSW a tohle je od FAMOSe... tak nevím, ale rysy předku jsou povědomé, včetně toho šípového okna.

#10: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Sun May 06, 2012 5:13 pm
    ----
Tak jeden exemplář byl objeven kamarádem, kterej toto pátrání poptával.

#11: Re: Hračka Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Tue Jan 01, 2013 6:35 pm
    ----
Pánové, kdyby měl někdo zbytečných 230 Euro, může rozšířit svou sbírku o model Le Manse Razz

nevíte někdo, jestli ty barvy (modrá a žlutá) mají historickou předlohu Question Já ho vždy viděl jen na čb fotkách Laughing

#12: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Tue Jan 01, 2013 6:52 pm
    ----
Dobrá cenová politika!
Jak pravil pan Werich: "Vzdělanec se rád ohne."

Když se ohneš, tak je dole (na té samé stránce) to samý za 90 EUR Razz

#13: Re: Hračka Author: MartinLocation: Brno - venkov PostPosted: Tue Jan 01, 2013 7:00 pm
    ----
To jo, ale za těch 90E maš jen resin kit! takže k tomu budou potřeba ještě šikovný ručičky Wink

#14: Re: Hračka Author: minorek PostPosted: Wed Aug 28, 2013 9:37 pm
    ----
Taky jeden rezinovej model na prodej... Hledejte v obrázkách až úplně dole toho červenýho tudorka. Cena je taky dost luxusní...
shop.foxtoys.cz/1-43-o...auta/aero/

Foto z ostatních stran naleznete zde knoppmodels.cz/auta/aero/index.html

#15: Re: Hračka Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Aug 29, 2013 6:57 am
    ----
JJ... o Knoppovi se ví. Ví to i Jirka Dohnal a přesto se do Minorka pustil. I přes profi doplňky se jemu (i mně) zdá ten Minor trošku méně přesnej.

-> H&N-Drobnosti

All times are GMT + 1 Hour

Page 1 of 1