Spodní Al lišta kapoty
-> Bižutérie a interiér

#1: Spodní Al lišta kapoty Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Mon Feb 03, 2020 11:44 pm
    ----
Dnes se mi podařilo odzkoušet výrobu spodní lišty po které jste se mě ptali. Ještě proběhne drobné ladění a jednodušší verze (ta pro mosazný štítek s logem) bude moci být vyráběna. Pro lištu s lisovaným logem ještě musí proběhnout nějaké úpravy a bude vyráběna následně. Tudíž se můžete těšit na na zahájení seriové výroby Very Happy Pavel

#2: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: vintalkoLocation: Sučany Slovensko / Zlín Česko PostPosted: Thu Feb 06, 2020 10:27 am
    ----
Zdar Pavle, budú aj z iného materiálu ako AL?

#3: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Thu Feb 06, 2020 1:06 pm
    ----
Zdraví možná blbej dotaz oni se vyráběly i s jiného materiálu než AL?

#4: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Feb 06, 2020 1:33 pm
    ----
Žádnej dotaz není blbej! Razz
Stačí si přečíst něco ze světové literatury minorytní společnosti.

#5: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Feb 06, 2020 2:40 pm
    ----
BTW: Něco na toto téma.

Mám v ruce prohnutej smalťák a taky jsem zmatenej, protože ten druhej je rovnej...
Lišta, jak vidno, má rovnou plošku.
To vypadá, že tahle varianta předku, která je taky v Knize a kterou má nasobě i např. Minor starého pana Kejvala, mají počátek ve fabrice.

#6: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Thu Feb 06, 2020 4:25 pm
    ----
No vidíš Vladimíre nato jak se Minor krátce vyráběl tak těch variaci je až až Shocked Confused Embarassed Rolling Eyes u všeho.
To člověk neví zda je to originál nebo to český kutil upravil nebo vyměnil z jiného staršího nebo mladšího Minora.
Když vezmu svého tak je to 47čka a kapotu mám s poslední výroby jen prolisovaný na kapotě bez lištiček akorát nemám ten nápis Minor to by mohl Pavel taky vyrábět.

#7: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Feb 06, 2020 4:56 pm
    ----
Tak jsi mne zaskočil. Jednak mám přesně tento model a druhak i Knížka ho uvádí...

#8: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Thu Feb 06, 2020 5:15 pm
    ----
Jojo ta černá kapota to je ono akorát mi chybí ten nápis. Budu muset napsat Ježíškovy.
Ale nemám ani známky po dírkách v kapotě.

#9: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Thu Feb 06, 2020 5:35 pm
    ----
Pošlu Ti rozteč a fí dírek a rozměr matek a pérovek.
Matky a pérovky si koupíš a...
Až budeš mít celýho Minora hotovýho, tak se společně oba shromáždíme okolo autíčka a jáTi nápis slavnostně předám jako dar na sametovém polštářku a Ty si ho tam namontuješ. Cool

#10: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: aerominorLocation: Horní Počaply PostPosted: Thu Feb 06, 2020 9:17 pm
    ----
vintalko wrote:
pokud je to tvé přání, můžu se pokusit založit cínovanej plech. Jen pokud si to dobře pamatuju, tak je rozměrově krapet jiná, navíc by ji bylo dobré spárovat s plechovou horní středovou a obé pak nechat poniklovat, což mi přijde dost náročné. Smile

#11: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: JaraIILocation: Brno-Husovice PostPosted: Fri Feb 07, 2020 8:25 am
    ----
Rancher wrote:

Až budeš mít celýho Minora hotovýho, tak se společně oba shromáždíme okolo Cool

Tak to se těším Very Happy

#12: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Fri Feb 07, 2020 5:11 pm
    ----
Von je Pavel kluk hodně šikovnej, ale tohle z plechu nevystřihne ani nenavohejbá.

#13: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: vintalkoLocation: Sučany Slovensko / Zlín Česko PostPosted: Fri Feb 07, 2020 9:10 pm
    ----
aerominor wrote:
vintalko wrote:
pokud je to tvé přání, můžu se pokusit založit cínovanej plech. Jen pokud si to dobře pamatuju, tak je rozměrově krapet jiná, navíc by ji bylo dobré spárovat s plechovou horní středovou a obé pak nechat poniklovat, což mi přijde dost náročné. Smile

Pokiaľ si dobre pamätám, tak nárazník na minor mi striedavo asi 3x cínovali a medili, až potom chrómovali.
Stredovú lištu plechovú mám, síce trochu hrdzavá, ale je.
Aké sú výhody niklovania? Prečo nie chrómovať?

#14: Re: Spodní Al lišta kapoty Author: RancherLocation: Brno PostPosted: Fri Feb 07, 2020 9:23 pm
    ----
vintalko wrote:
...
Aké sú výhody niklovania? Prečo nie chrómovať?
Niklování je možná náhrada mědi (tzv. trinikl), případně jedna z galvanických vrstev pod měď.
Není to náhrada chromování náhrada

-> Bižutérie a interiér

All times are GMT + 1 Hour

Page 1 of 1