Aero Minor II 1946 - 1951
Community Forums › Lidé › Přišel jsem mezi Vás › OndraS11

OndraS11
Přihlásil jsem se a chci představit svoje autíčko, nebo nadějnou hromadu šrotu. Prostě přijdu někam tak pozdravím a dám o sobě nějakou informaci.
Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page     Forum Index ›  Přišel jsem mezi Vás

View previous topic :: View next topic  
Author Message
OndraS11
MINORISTA
MINORISTA

Offline Offline
Joined: Feb 13, 2012
Posts: 18

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 1:28 pm
Post subject: Re: Dvoutakt

I můj příběh je podobný těm dvěma předchozím, tedy nejen Minorem jsem byl postižen. Začalo to ve čtrnácti s mopedem Stadion S11, pak S22, Jawettou, Octavií super, Škodou 1202 STW, Minorem, vrakem samodomo přestavby Fiata 509, AWZ P70 kombi, Jawa 250/353, autobus Karosa ŠD 11 Turist a prozatím jako poslední věcička na hraní je Robur LO 3000 bus. Octavii a P70 jsem už poslal dál, přecijen mám jen dvě ruce, jeden zadek a hlavně málo místa.
Co se Minora týká, tak tohle auto jsem si naprosto zamiloval po přečtení Elstnerova cestopisu Saharou a pralesem. Bohužel jsem na žádného Minora dlouho nikde nenarazil, až jsem se jednou na vysoké škole zmínil kamarádovi a ten mi jen tak mezi řečí sdělil, že něco takovýho asi má jeho soused ve stodole, ale že to sám nikdy neviděl, jen mu o tom vyprávěl táta. Tak jsem kamaráda vyslal na výzvědy a za dva týdny už jsem si jel pro Minora z přelomu let 1947/48 (výrobní štítek karosérie má rok 1947, štítek celého vozu má rok 1948). Chudák Minor byl dost obouchaný, ale naprosto kompletní s relativně dost dobrou výdřevou a málo zkorodovanou karosérií (až na prahy a spodky blatníků). Po mechanické stránce byl však Minor zcela dožitý, takže celkové renovaci neunikl. Ještě než jsem Minora rozebral, stačil jsem se s ním i krátce projet a ta vzpomínka je i po sedmi letech živá a úžasná. Mým snem je auto do následujících dvou let dokončit, ale těžko říct, zda-li se mi to povede.
Back to top
View user's profile
Dvoutakt
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

Offline Offline
Joined: Feb 09, 2012
Posts: 82

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 10:39 pm
Post subject: Re: Dvoutakt

Saharou a praselem nebo Lovci kilometrů jsou úplně výborné knihy. Po svezení Minorem jsem teprve pochopil, že to muselo být velmi velmi náročné.
Back to top
View user's profile Photo Gallery
Display posts from previous:   
Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page    Forum Index ›  Přišel jsem mezi Vás
Page 1 of 1
All times are GMT + 1 HourJump to:  


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Stránky o automobilu Aero Minor II. Výroba: LETOV a MOTORLET (Walter) - závody Jinonice a Letňany, Československo, 1946 - 1951 ©2002-2012 Luboš Balcar, Pavel Krbec, Vladimír Nešpor a všichni aktivní uživatelé stránek. Použití jakýchkoliv autorských materiálů, tj. textů i obrázků z tohoto webu je možné pouze se souhlasem a uvedením zdroje - www.minory.cz


Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy